NHL: Kopitar med najzaslužnejšimi za veličasten zasuk Kraljev (VIDEO)

Hokejisti Los Angelesa so že zaostajali z 1:3, nato pa v podaljšku odpravili Anaheim s 4:3. Gol in podaja Kopitarja.

sre, 08.11.2017, 07:17

Anaheim - Hokejisti Los Angelesa so se v petnajstem dvoboju nove sezone lige NHL dokopali do enajste zmage, s katero ostajajo drugouvrščena zasedba na razpredelnici zahodne konference zgolj točko za vodilnim St. Louisom. Potem ko so v prejšnjem kolu na domači ploskvi Staples Centra v podaljšku pokleknili pred Nashvillom (3:4), so se tokrat z gostovanja v dvorani Honda Center, v kateri je bilo 16.637 gledalcev, vrnili z zmago v podaljšku s 4:3 nad Anaheimom, ki je klecnil že četrtič zapovrstjo in devetič v sezoni.

Vendar pa potek dvoboja še zdaleč ni nakazoval takšnega razpleta. Gostitelji so namreč dvakrat bežali za dva zadetka, v prvi tretjini z 2:0 in v drugi s 3:1, vendar pa so gostje pod taktirko vnovič navdahnjenega kapetana Anžeta Kopitarja še pravočasno zavihali rokave, v 46. minuti izenačili in izvlekli podaljšek, v njem pa je - ko sta se zasedbi že nekoliko spogledovali s kazenskimi streli - Nick Shore s svojim drugim zadetkom v sezoni odločil zmagovalca. Los Angeles je potrdil rahlo premoč na ledu, ki jo odraža tudi število sproženih strelov - 43:36 v njegovo korist.

Hrušičan Kopitar, ki je avgusta napolnil okroglih 30 let, je z golom in podajo ponovno prispeval pomemben delež k zmagi. Najprej je tri minute pred koncem uvodnega dela znižal na 1:2, nato pa v tretji tretjini še asistiral Dustinu Brownu, ki je zadel za izenačenje na 3:3 in podaljšek. Slovenski napadalec je na ploskvi prebil 25 minut in v tem času dvakrat sprožil na gol, obenem je v prvi tretjini izsilil prekršek za izključitev Kevina Biekse. Zdaj je Anže že pri 19 točkah za osem golov in enajst podaj, kar ga uvršča celo na šesto mesto na lestvici učinkovitosti.

Nov izziv čaka Kralje v noči na petek, ko bodo pred domačim avditorijem gostili Tampo, ki je vodilna na razpredelnici vzhodne konference in s katero je Kopitarjeva četa točkovno povsem poravnana (24).

IZIDI LIGE NHL

Anaheim Ducks : Los Angeles Kings 3:4 - v podaljšku (Anže Kopitar 1+1 v 25 minutah)
Buffalo Sabres : Washington Capitals 3:1
Carolina Hurricanes : Florida Panthers 3:1
Columbus Blue Jackets : Nashville Predators 1:3
New Jersey Devils : St. Louis Blues 1:3
New York Islanders : Edmonton Oilers 1:2 - v podaljšku
Pittsburgh Penguins : Arizona Coyotes 3:1
Montreal Canadiens : Vegas Golden Knights 3:2
Cagary Flames : Vancouver Canucks 3:5