NHL: Kopitar podal za drugo zaporedno zmago Kraljev

Los Angeles Kings so na domačem ledu ugnali Columbus z 2:1 in (končno) pobegnili z zadnjega mesta na Zahodu.

sob, 16.02.2013, 08:17

Brez NHL zvezdnikov na OI v Sočiju?

Udeležba hokejistov NHL na olimpijskem turnirju v Sočiju 2014 je še vedno vprašljiva. Vodja lige Gary Bettman in predsednik Mednarodne hokejske zveze Rene Fasel na dvodnevnem sestanku nista prišla do dogovora o nastopu zvezdnikov na olimpijskem turnirju. Na pogovorih so sodelovali tudi predstavniki sindikata igralcev. Bettman ni sporočil podrobnosti pogovora z vodstvom IIHF. Obe strani se prav tako še nista dogovorili za nov termin nadaljevanja pogajanj.

Veliko pa bi dogovor pomenil tudi za Slovenijo, ki si je prejšnji teden na turnirju na Danskem zagotovila zgodovinski prvi olimpijski hokejski nastop, saj sta Anže Kopitar in Jan Muršak pomembna člana slovenske izbrane vrste.

Los Angeles - Anže Kopitar in soigralci so se po napornih petih gostujočih tekmah sinoči vrnili v dvorano Staples Center ter prišli do prve domače zmage po rednem delu igre v tej sezoni NHL. Še drugič v enajstih dneh so Kralji ugnali Columbus, ki je tokrat v Los Angelesu klonil z 2:1.

Branilci naslova Stanleyjevega pokala so povedli v drugi tretjini, ko je zadel Kyle Clifford. V 42. minuti se je z natačno podajo izkazal slovenski zvezdnik Kopitar, med strelce pa se je vpisal še Mike Richards. Končnica je bila zelo napeta, saj so gostje dve minuti in pol pred koncem z zadetkom Nicka Foligne znižali in želeli izsiliti vsaj podaljšek.

Toda tokrat je bil v vratih razpoložen Jonathan Bernier, ki je nadomestil Jonathana Quicka ter zbral 12 obramb in tako poskrbel za drugo zaporedno zmago aktualnih prvakov. Los Angeles Kings so s peto zmago v sezoni končno tudi pobegnili z zadnjega mesta na Zahodu.

»Proti koncu tekme je bilo res zelo napeto, toda tokrat so mi bilo v veliko pomoč naši branilci, ki so uspeli ustaviti kar nekaj nevarnih strelov. Skušamo nanizati čim več zmag, ki jih krvavo potrebujemo, zato moramo tako igrati na vsaki tekmi, ne glede na tekmeca,« je domačo obrambo, ki je tokrat delovala odlično, pohvalil Bernier.

Detroit Red Wings (Jan Muršak ni igral) so na domačem ledu doživeli visok poraz proti Anaheimu, dva gola je v zadnji tretjini zabil Andrew Cogliano.