NHL: Kopitarjeve Kralje lahko reši le še čudež (VIDEO)

Hokejisti Los Angelesa pred zadnjimi sedmimi dvoboji rednega dela lige za končnico zaostajajo že kar enajst točk.

29. marec 2017 08.44
NHL/

Edmonton - Hokejisti Edmontona so si po debelo desetletje dolgi suši prvič po letu 2006 zagotovili napredovanje v izločilne boje lige NHL, potem ko so sinoči pred 18.347 navijači v domači dvorani Rogers Place z 2:1 spravili na kolena zasedbo Los Angelesa. Zanje je bila to tretja zaporedna zmaga, medtem ko so Kralji izgubili četrtič v zadnjih petih obračunih in jih zdaj lahko v končnico popelje zgolj še čudež. Pred zadnjimi sedmimi dvoboji rednega dela sezone namreč na devetem mestu razpredelnice zahodne konference za osmouvrščenim St. Louisom zaostajajo že gromozanskih enajst točk.

Sinoči je bilo vsega konec že po 28. minutah, ko se je na semaforju izpisal končni izid. Naftarje je že v uvodni tretjini prvi v vodstvo popeljal mladi, komaj 20-letni center Connor McDavid, a je le dve minuti in pol pozneje izid poravnala zadnja okrepitev Los Angelesa Jarome Iginla. Mož odločitve je bil branilec Eric Gryba, ki je prispeval svoj drugi gol v sezoni in sedmega v karieri. Pri poražencih, ki so bili napadalno agilnejši (streli 35:29), je kapetan Anže Kopitar na ledni ploskvi prebil 18 minut in v tem času enkrat neuspešno sprožil v okvir tekmečevih vrat. Zdaj Kralje že v noči na jutri čaka gostovanje v Calgaryju, ki ima izločilne boje na šestem mestu zahoda domala že zagotovljene.