NHL: Kopitarjevim Kraljem se končnica izmika

Po porazu s Chicagom (1:4) so se hokejisti Los Angelesa znašli v še nevarnejših vodah glede preboja v končnico.

31. marec 2015 10.28
SPO-HKO-HKN-LOS-ANGELES-KINGS-V-CHICAGO-BLACKHAWKS
J. P., Delo.si

Chicago - Čeravno so hokejisti moštva Los Angeles Kings v minuli sezoni osvojili Stanleyjev pokal v ligi NHL, pa s tem seveda še nimajo samodejno zagotovljenega mesta v končnici letošnje sezone. Še več, z vsakim porazom se izločilni boji Kraljem bolj oddaljujejo, sinoči si prav gotovo niso olajšali dela, potem ko so na gostovanju v Chicagu potegnili kratko (1:4) in spet zdrknili na deveto mesto razpredelnice zahodne konference. Za osmouvrščenim Winnipegom, ki je še nad gladino, zdaj zaostajajo dve točki, odločilnih bo torej preostalih šest dvobojev, prvi v noči na petek, ko branilci naslova v domačem Staples Centru gostijo zasedbo Edmontona, ki bi morala biti tekmec po meri, saj je tretje najmanj uspešno moštvo lige, ki pa je po drugi strani nazadnje vpisalo kar tri zaporedne zmage.

Kralji so bili sinoči v Chicagu enakovredni zgolj v uvodni tretjini. Domače je sicer v vodstvo popeljal Bryan Bickell, a je na drugi strani Jake Muzzin, ki je na štirih od zadnjih petih dvobojev prispeval vsaj točko, prehitel sireno in izenačil 32 sekund pred prvim odhodom na odmor. Ključne pa so bile prve tri minute drugega dela, ko je moral čuvaj mreže Los Angelesa Jonathan Quick dvakrat na hrbet v razmaku 64 sekund. Najprej ga je ob številčni premoči na ledu ukanil Duncan Keith, nato pa še švedski branilec Niklas Hjalmarsson, s čimer je bil zmagovalec domala že znan. Da so točke ostale doma, je sredi zadnje tretjine poskrbel 36-letni slovaški desnokrilni veteran Marian Hossa. Slovenski reprezentant Anže Kopitar svoje statistike tokrat, drugič zapored, ni oplemenitil, v 17 minutah na ploskvi je dvakrat sprožil proti Scottu Darlingu, a obakrat neuspešno. Še zanimivost: ekipa Chicaga je bila na sinočnjih šestih tekmah edina gostiteljica z zmago!