NHL: Kralji brez Kopitarja izgubili v Pittsburghu

Los Angeles Kings so izgubili na gostovanju v Pittsburghu z 0:3, Anže Kopitar je izpustil drugo zaporedno tekmo.

31. oktober 2014 08.17
NHL/

Pittsburgh - Hokejisti Los Angelesa so v noči s četrtka na petek gostovali v Pittsburghu in izgubili z 0:3 (vrhunci v spodnjem videu).

Kralji še na drugi zaporedni tekmi niso mogli računati na poškodovanega slovenskega asa Anžeta Kopitarja, brez katerega so morali priznati premoč že Philadelphii, zdaj pa jih je premagal še Pittsburgh.

Na tekmi je blestel domačin Chris Kunitz, ki je vpisal dva gola in podajo, vratar Pittsburgha Marc-Andre Fleury je ustavil vseh 36 strelov na svoja vrata.

Za Los Angeles je bil tokrat usoden slab začetek tekme, saj si je v prvih petnajstih minutah privoščil kar štiri dvominutne kazni, kar so gostitelji kaznovali z dvema goloma.

Vodilnega je v deseti minuti dosegel Chris Kunitz, potem ko je v igri petih proti trem izkoristil podajo Jevgenija Malkina in z leve strani premagal Martina Jonesa. Manj kot šest minut kasneje je Pittsburgh vodil že z 2:0. Kris Letang je sprožil z desne strani in zadel Dwighta Kinga, plošček pa je spremenil smer in končal v mreži Los Angelesa.

Pittsburgh je končni izid postavil v 50. minuti. Akcijo je začel Sidney Crosby, čigar strel je Jones še ubranil, plošček pa se je odbil na palico Kunitza, ki je zadel iz težkega položaja.

Los Angeles Kings bodo naslednji dvoboj igrali že danes ponoči v Detroitu.