NHL: Kralji izgubili v strelski loteriji, Kopitar zapravil plošček za zmago

V ligi NHL je sinoči Tampa Bay z 2:1 premagala Kralje. Anže Kopitar je bil sicer uspešen s kazenskim strelom.

26. november 2015 06.08
NHL/
Š. Ro.
Š. Ro.

Tampa - V severnoameriški hokejski ligi je v noči na četrtek moštvo Los Angeles Kings gostovalo pri Tampa Bay Lightning in po kazenskih strelih moralo priznati premoč gostiteljem, ki so zmagali z 2:1. Anže Kopitar se je v statistiko vpisal s tremi streli na gol, uspešen je bil tudi s kazenskim strelom.

Gledalci so prva gola dočakali šele v zadnji tretjini, ko je domače v vodstvo popeljal Tyler Johnson. Kralji so izenaili pet minut pred koncem rednega dela, ko je zadel Milan Lucić po podajah Tylerja Toffolija in Jeffa Carterja.

V podaljšku je imel Kopitar na palici plošček za zmago: natanko 100 sekund pred koncem je sam zadrsal proti Bishopu, ga preigral, nato pa le za las zgrešil.

V kazenskih strelih sta bila sicer v prvih dveh serijah uspešna le Kopitar in na drugi strani Jonathan Marchessault (zgrešila sta Carter in Nikita Kučerov), Bishop je nato ustavil Toffolija, Valtteri Flippula pa je zabil odločilni gol za zmago.

Glavni junak Tampe je bil sicer vratar Ben Bishop, ki je zbral kar 37 strelov in tako priboril še četrto zaporedno zmago. Jonathan Quick je bil na drugi strani uspešen 29-krat.

Kralje naslednja tekma čaka v noči na nedeljo proti Chicagu, v domačem Staples centru pa bodo sicer odigrali kar šest tekem zapored.