NHL: Kralji praznih rok, podaja Kopitarja

Prvič v tej sezoni se je zgodilo, da hokejisti moštva Los Angeles Kings niso zadržali vodstva po drugi tretjini.

18. marec 2014 08.20
SPO-HKO-HKN-TORONTO-MAPLE-LEAFS-V-LOS-ANGELES-KINGS
J. P., Delo.si

Los Angeles − Hokejisti moštva lige NHL Los Angeles Kings (brez poškodovanega kapetana Dustina Browna) so morali v dvoboju preobratov pred domačimi navijači priznati premoč Phoenixu, ki je bil boljši s 4:3. Slovenski reprezentant Anže Kopitar se tokrat med strelce ni vpisal, je pa najprej v 18. minuti druge tretjine poskrbel za izključitev tekmečevega branilca Michaela Stona, nato pa ob premoči v številu igralcev na ledu še podal slovaškemu zvezdniku Marianu Gaboriku, ki je zadel za vodstvo s 3:2.

Phoenix, ki je bolje začel in − po dveh golih v razmiku 63 sekund − v osmi minuti vodil že z 2:0, je v zadnjem delu zmogel še en preobrat, nerazpoloženega Jonathana Quicka je najprej ukanil branilec Keith Yandle, nato pa tri minute pred zadnjim piskom sirene še 37-letni veteran Jeff Halpern. Čuvaj mreže Kojotov Mike Smith je ubranil 36 strelov, tudi pet poskusov Hrušičana, ki je na ledu prebil slabih 19 minut. Zanimivo: Phoenixu se je posrečil podvig, kakršen se ni še nobenemu drugemu klubu v tej sezoni, prisilil je namreč zasedbo Los Angelesa, da je v zadnji tretjini izpustila iz rok vodstvo. Doslej je namreč v vseh 21 primerih, ko je vodila po drugem delu, na koncu tudi zmagala. Kralji so očitno spet padli v rezultatsko krizo, saj so pokleknili že tretjič zapored.