NHL: Kralji proti Ottawi priborili 200. zmago Sutterja

V ligi NHL so hokejisti moštva Los Angeles Kings s 4:1 premagali Ottawo Senators. Anže Kopitar brez strela na gol.

11. december 2016 08.41
Senators Kings Hockey
Š. Ro.
Š. Ro.

Los Angeles - Po porazu proti Carolini so hokejisti Los Angeles Kings v severnoameriški ligi NHL hitro lahko popravili okus. Na domačem ledu so gostili moštvo Ottawa Senators in slavili zanesljivo zmago s 4:1.

Kapetan Kraljev Anže Kopitar je na zadnji tekmi v Staples centru v naslednjih treh tednih odigral slabih 22 minut, vendar ostal brez gola, podaje ali strela na gol.

Blestel je veteran Trevor Lewis, ki je dosegel gol in podajo, v uvodni tretjini sta se med strelce vpisala Jeff Carter in Alec Martinez, v zadnji pa je po podaji Lewisa končni izid zapečatil Marian Gaborik s prvim golom po poškodbi. Ključna je bila druga tretjina, v kateri so se Senatorji po zaostanu z 0:2 vrnili v igro, a sonjihov kalet Kralji dobro zaustavili.

Vratar Peter Budaj, ki je to sezono vskočil iz lige AHL po poškodbi Johnatana Quicka, je zbral 19 obramb in podajo pri Carterjevem golu. Kralji so tako trenerju Darrylu Sutterju priborili 200. zmago na klopi losangeleškega moštva.

Zdaj jih čaka devet zaporednih gostovanj, naslednja tekma bo v torek pri Buffalo Sabres.