NHL: Kralji v naletu, padel tudi Chicago

V ligi NHL so hokejisti moštva Los Angeles Kings po podaljšku z 2:1 premagali Chicago Blackhawks.

27. november 2016 09.12
NHL/
Š. Ro.
Š. Ro.

Los Angeles - V severnoameriški hokejski ligi se je moštvo slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja sinoči veselilo pete zmage v nizu. Los Angeles Kings so v domači dvorani Staples center gostili Chicago Blackhawks in zmagali po podaljšku z 2:1.

Kopitar je v slabih 25 minutah na ledu sicer ostal brez gola ali podaje, s soigralci pa se veselil zmage, ki jo je po minuti in šestih sekundah dodatnega dela priboril Jeff Carter.

Tekma se je sicer začela zelo razburljivo, Kralji so zadeli že po 72 sekundah, vendar pa so sodniki gol Tylerja Toffolija zaradi prekrška Tannerja Pearsona razveljavili. Namesto tega so tako za vodstvo poskrbeli gostje, v 12. minuti je Patrick Kane ob prvem strelu Chicaga na gol že premagal vratarja Petra Budaja.

Domači so bili v nadaljevanju podjetnejši in na začetku druge tretjine tudi takoj zasluženo prišli do izenačenja. Zanj je poskrbel Alec Martinez, ki je neubranljivo zadel po Carterjevi podaji. Zadnja tretjina je minila brez pravih priložnosti, so pa zato Kralji z golom v podaljšku zanesljivo zadržali zmaagoviti niz, ki je njihov najdaljši v tej sezoni.

Naslednjo tekmo bo Los Angeles odigral šele v noči na četrtek, ko v goste prihaja San Jose.