NHL: Kralji z razpoloženim Kopitarjem do zmage v Glendalu

02. december 2016 09.50
SPO-HKN-SAN-JOSE-SHARKS-V-LOS-ANGELES-KINGS
A. V., STA
A. V., STA
Glendale - Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL v noči na petek po srednjeevropskem času gostovali v Glendalu pri Arizona Coyotes in slavili tesno zmago s 4:3. Odločilni gol za šesto zmago na zadnjih sedmih tekmah je dosegel Trevor Lewis, z dvema podajama pa je blestel tudi kapetan kraljev Anže Kopitar.

Lewis je zadel za 4:3, ko je bilo do konca tekme še 4:05 minute, kraljem pa je uspelo zadržati izid in po včerajšnjem porazu proti San Joseju priti do še šeste zmage v zadnjih sedmih nastopih. Jordan Nolan je k zmagi prispeval svoja prva dva gola to sezono, vratar Jeff Zatkoff pa je zbral 29 obramb.

Za kojote je v uvodni tretjini dvakrat zadel Martin Hanzal, obakrat pa je bil podajalec Michael Stone. Vratar Mike Smith je zbral 29 obramb, vendar je dvakrat klonil v zadnjih sedmih minutah tekme.

Kralje naslednja tekma čaka v nedeljo, ko bodo gostovali pri vodilni ekipi vzhodne konference, Montreal Canadiens.