NHL: Los Angeles po podaljšku porazil Columbus za tretjo zaporedno zmago

Los Angeles Kings so bili po podaljšku boljši od Columbusa s 3:2. Anže Kopitar je dosegel gol.

26. oktober 2016 08.07
26. oktober 2016 08.31
SPO-HKO-HKN-COLUMBUS-BLUE-JACKETS-V-LOS-ANGELES-KINGS
M. Ž.
M. Ž.

Los Angeles - Hokejisti Los Angelesa so po slabem začetku sezone le ujeli pravi ritem. Tokrat so bili na domačem ledu po podaljšku boljši od Columbusa s 3:2 in dosegli tretjo zaporedno zmago (vrhunci v spodnjem videu).

Slovenski as v vrstah Los Angelesa Anže Kopitar je pri zmagi prispeval gol, po šestih tekmah ima v svoji statistiki pet točk (2+3).

Gledalci v prvi tretjini niso videli gola. Na prvega so čakali do 22. minute, ko je Columbusu vodstvo priboril Brandon Saad.

Los Angeles je izenačil v 34. minuti, ko je Anže Kopitar z leve strani zadel v bližnji kot. Gostje so 71 sekund kasneje znova vodili, ko je bil z igralcem več uspešen Cam Atkinson.

Kralji so si podaljšek izborili v 55. minuti. Strelec je bil Drew Doughty, ki je z desne strani premagal Sergeja Bobrovskega.

Redni del se je končal z izidom 2:2 in sledil je podaljšek. V tem so bili boljši domačini, ki so zmagoviti gol dosegli v 74. sekundi. Tanner Pearson je sprožil z leve strani, Bobrovsky je njegov strel še ustavil, odbiti plošček pa je v gol potisnil Alec Martinez.

Los Angeles je tako vknjižil tretjo zmago sezone in je s šestimi točkami na petem mestu pacifiške divizije. Na prvem je Edmonton z 10 točkami.