NHL: Muršak z Detroitom že v končnici

Hokejisti Detroita so se po zmagi s 7:2 nad Columbusom že uvrstili v končnico severnoameriške hokejske lige.

27. marec 2012 09.58
Š. Ro., Delo.si

Detroit - Slovenski hokejist Jan Muršak se je s svojim moštvom v severnoameriški hokejski ligi NHL, Detroit Red Wings, po zmagi (7:2) nad moštvom Columbus Blue Jackets pred razprodano domačo dvorano že uvrstil v končnico prvenstva.

Muršak je odigral slabih osem minut tekme, v tem času pa sprožil en strel na gol.

Detroit si je tako s četrtim mestom na lčestvici zahodne konfrence priigral še 21. nastop v končnici najmočnejše hokejske lige na svetu. Rekorden 21. nastop v končnici se tako obeta tudi Tomasu Holmstromu.

Slabše pri uvrstitvi v končnico kaže Anžetu Kopitarju. Njegovo moštvo Los Angeles Kings je v olimpijskem Vancouvru izgubilo z 0:1. Hrušičan je odigral 21 minut in pol tekme ter v tem času v statistiko vpisal dva strela na gol.

Strelec edinega zadetka na tekmi je bil Manny Malhotra že v četrti minuti uvodne tretjine. Kralji so ta čas na devetem mestu zahodne konference.