NHL: na tekmi vseh zvezd MVP igralec iz razvojne lige (VIDEO)

V finalni tekmi je zasedba pacifiške divizije z 1:0 odpravila atlantsko, gol odločitve je prispeval Corey Perry.

01. februar 2016 11.26
NHL All Star Game Hockey

Nashville - Novi format tradicionalne vsakoletne tekme vseh zvezd (All-Star) hokejske lige NHL je dvignil oblak prahu, sprožil precej negodovanja in nekatera zveneča imena celo odvračal od nastopa. Vseeno so gledalci v Bridgestone Areni v Nashvillu videli spektakel, ki ga je zaokrožila finalna preizkušnja, v kateri je zasedba pacifiške divizije pred 17.006 gledalci z 1:0 odpravila atlantsko, gol odločitve pa je v 14. minuti prispeval 30-letni napadalec Anaheima Corey Perry. Dvoboj je, kot že oba polfinalna, trajal 20 minut, moštvi sta nastopili s po tremi igralci v polju, o izenačenosti pa zgovorno priča tudi razmerje sproženih strelov v okvir vrat - 17:16 v korist poražene ekipe. Pri zmagovalcih je bil sprva med vratnicami soigralec Anžeta Kopitarja pri Kraljih iz Los Angelesa Jonathan Quick, osem minut je na ploskvi prebil tudi njun moštveni kolega, branilec Drew Doughty.

V polfinalu je zasedba pacifiške divizije po toči golov, ki so padali skorajda v razmaku minute, z 9:6 odpravila centralno divizijo, najzanimiveje je bilo v 14. in 15. minuti, ko sta moštvi skupaj v razmaku 82 sekund zadeli kar petkrat. Drugi polfinalni obračun je bil precej bolj izenačen, atlantska zasedba je bila s 4:3 uspešnejša od metropolitanske, ki je v enajsti minuti še vodila s 3:2, za zasuk pa sta poskrbela Aaron Ekblad in P. K. Subban. Za najkoristnejšega igralca so, za marsikoga šokantno, izbrali 33-letnega Johna Scotta, ki trenutno sploh ne igra v NHL (v novem koledarskem letu še nima minutaže). Sredi januarja ga je namreč Montreal odkupil od Arizone, nato pa ga poslal v svojo razvojno ekipo St. John's IceCaps. Priznanje za MVP turnirja mu je navrglo milijon ameriških zelencev.