NHL: najhujša zaušnica Chicagu v zadnjih petih letih

Zmagovalci hokejske lige NHL v sezoni 2014/15 so se z gostovanja v Washingtonu vrnili globoko sklonjenih glav (0:6).

14. januar 2017 08.03
SPO-HKO-HKN-CHICAGO-BLACKHAWKS-V-WASHINGTON-CAPITALS

Washington - Zmagovalci lige NHL v sezoni 2014/15, hokejisti moštva Chicago Blackhawks, še vedno vodilni na razpredelnici zahodne konference, so sinoči prejeli zaušnico, eno najbolj bolečih v zadnjih letih. Z gostovanja v Washingtonu, drugouvrščenem z vzhoda, so se namreč vrnili s hudim porazom z 0:6, kakršnega ne pomnijo že debelih pet let, od 20. novembra 2011, ko jih je na gostovanju Edmonton odpravil s kar 9:2. Pred tem je Chicago vpisal štiri zmage v nizu, med zadnjimi desetimi porazi pa je bil zgolj eden z več kot enim golom razlike - v začetku decembra na gostovanju pri Philadelphii (1:3). Prvič po 10. decembru se je tudi zgodilo, da moštvo ni doseglo gola, tedaj jih je New York Rangers v podaljšku odpravil z 1:0.

Katastrofa se je sinoči obetala že po prvi tretjini, v kateri so se gostitelji pred 18.506 gledalci v dvorani Verizon Center dokopali že do vodstva s 3:0. Prvo hladno prho so poraženci dočakali v sedmi minuti, ko je moral tokrat razglašeni vratar Corey Crawford dvakrat v razmaku 13 sekund po plošček v mrežo, matirala sta ga Jay Beagle in Šved Nicklas Bäckström. Še pred odhodom na prvi odmor se je med strelce vpisal še Bret Connolly, v drugi tretjini Tom Wilson, v tretji pa še T.J. Oshie in drugič Beagle. Noben zadetek ni padel ob številčni premoči na ledu, saj si Chicago ni prislužil niti ene izključitve. Razmerje strelov je bilo 34:24 v korist Washingtona, ki se je dokopal do osme zmage zapored, vratar Braden Holtby je v tem obdobju tretjič, v sezoni šestič in v karieri že devetindvajsetič zaklenil mrežo.