NHL: novinec do vrha napolnil Coloradovo mrežo (VIDEO)

Junak zmage Vegasa (7:0) je bil švedski vratar Oscar Dansk, ki je zbral 32 obramb in mrežo ohranil nedotaknjeno.

28. oktober 2017 10.25

Las Vegas - Novinec med hokejsko elito v ligi NHL, moštvo Vegas Golden Knights, naravnost blesti na začetku nove sezone. Po devetih odigranih dvobojih ima v statistiki en sam poraz, sinoči pa je vpisal tudi doslej z naskokom najvišjo zmago. Pred domačim avditorijem - v dvorani T-Mobile Arena v Las Vegasu se je nagnetlo več kot 17.700 gledalcev - je namreč z zelo prepričljivih 7:0 odpravil zasedbo Colorada, ki je zdaj pri polovičnem izkupičku po petih zmag in porazov.

Toda nihče ni pričakoval takšnega razpleta glede na to, da se mreži do 29. minute nista zatresli. Nato pa so se začele domače strelske vaje, v manj kot desetih minutah je moral ruski vratar gostov Semjon Varlamov kar štirikrat po plošček v mrežo. In to kljub temu, da je bilo razmerje sproženih strelov krepko na strani Colorada (v tem delu 13:7, skupno 32:21). Vegas je v zadnji tretjini le še potrdil izdatno zmago, zadelo je sedem različnih igralcev, štirje so prispevali po gol in podajo, glavni junak pa je bil švedski vratar Oscar Dansk, ki je prvič v majici novega delodajalca svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.