NHL: oba predstavnika New Yorka uspešna (VIDEO)

Hokejisti moštva NY Islanders so s 3:1 odpravili Ottawo in vendarle prekinili niz štirih zaporednih porazov.

24. marec 2016 08.34

New York - Oba predstavnika New Yorka v hokejski ligi NHL sta bila sinoči uspešna, obema tudi dobro kaže glede napredovanja v izločilne boje. Zmage so se bolj razveselili pri moštvu Islanders, ki je končno prekinilo niz štirih zaporednih porazov, ko je na domačem ledu dvorane Barclays Center s 3:1 odpravilo Ottawo, predvsem po zaslugi odlične druge tretjine, v kateri je tudi zabilo vse tri gole. Mrežo Andrewa Hammonda je načel John Tavares, nato pa sta bila v razmaku pičlih 21 sekund uspešna še Matt Martin in Brock Nelson. Častni zadetek za goste je v zadnji tretjini prispeval Mark Stone.

Rangerji pa so s 5:2 odpravili Boston in se utrdili na drugem mestu razpredelnice vzhodne konference, pred njimi je zgolj Washington, ki je edini doslej presegel magično stotico. Že v uvodni tretjini so gostitelji dvakrat v treh minutah izkoristili številčno premoč na ploskvi in po zaslugi Matsa Zuccarella in Dereka Stepana vodili že z 2:0, prednost pa oplemenitili v drugem delu prek Dericka Brassarda. Znižal je Lee Stempniak, zmagovalca pa je dokončno odločil J. T. Miller z zadetkom v 47. minuti. Boston je nato pritisnil na vse ali nič, čemur pritrjuje tudi razmerje sprožnih strelov na tekmi (kar 41:24 v njegovo korist), obrestovalo se je le toliko, da je Frank Vatrano ublažil poraz. Končni izid je tri minute pred koncem postavil Rick Nash, ki je zatresel prazno tekmečevo mrežo.