NHL: Pittsburgh se je rešil izpada, odločala bo sedma tekma

Hokejisti Pittsburgha so na šesti tekmi polfinala lige NHL premagali Tampo s 5:2 in izid v zmagah izenačili na 3:3.

25. maj 2016 10.06
SPO-HKO-HKN-PITTSBURGH-PENGUINS-V-TAMPA-BAY-LIGHTNING---GAME-SIX
M. Ž.
M. Ž.

Tampa - Hokejisti Tampe so na domačem ledu zapravili prvo priložnost za uvrstitev v finale lige NHL, potem ko so na šesti tekmi proti Pittsburghu izgubili z 2:5. O potniku v finale bo tako odločala sedma tekma, ki bo v noči s četrtka na petek v Pittsburghu.

Pingvini so levji delež naloge opravili v prvih dveh tretjinah, v katerih so si priborili prednost treh golov (3:0). Najprej je Phil Kessel v 19. minuti izkoristil igralca več in zadel za 1:0, v drugi tretjini pa sta bila uspešna še Kris Letang (28.) in Sidney Crosby (40.).

Gostitelji so se v zadnji tretjini vrnili v igro. Za to je imel največ zaslug Brian Boyle, ki je zadel v 45. in 53. minuti za 2:3, vendar pa Tampa ni dočakala želenega izenačenja.

V zaključku tekme je Pittsburgh zmago potrdil z novima goloma. Bryan Rust je v 58. minuti povišal na 4:2, končni izid pa je v 60. minuti postavil Nick Bonino.