NHL: podaja in poraz Kopitarja na prvi tekmi nove sezone

Začela se je nova sezona lige NHL. Moštvo Los Angeles Kings je uvodoma izgubilo proti San Joseju z 1:2.

13. oktober 2016 09.25
NHL/
Š. Ro.
Š. Ro.

San Jose - Dolga je bila letos jesen za najboljšega slovenskega hokejista Anžeta Kopitarja, ki je jeseni blestel s slovensko reprezentanco v kvalifikacijah za OI 2018 in nato še kot kapetan Evrope v svetovnem pokalu. A glavni del sezone se je šele pričel, sinoči so hokejisti prvič prekrižali palice tudi na ledu v NHL.

Za Hrušičana je bila tekma posebna, saj je bil v moštvu Los Angeles prvič v vlogi kapetana. Na gostovanju pri finalistih minule sezone San Jose Sharks pa se ni mogel veseliti tudi prve zmage, Morski psi so zmagali z 2:1.

Kopitar je bil sicer podajalec pri edinem zadetku kraljev, ki so v prvi tretjini povedli z 1:0. Gol je z igralcem več dosegel Tyler Toffoli.

Po vodstvu kraljev so gostitelji prek Logana Coutura izenačili že v prvi tretjini, zmago pa je San Joseju v zadnji tretjini prinesel Brent Burns.