NHL: popoln zasuk Chicaga, izenačen rekord Kana (VIDEO)

Prvič po februarju leta 2007 se je kar osem tekem v enem večeru končalo v podaljšku ali po kazenskih strelih.

28. november 2015 08.56
HKO-HKN-SPO-CHICAGO-BLACKHAWKS-V-ANAHEIM-DUCKS

Ljubljana - Od dvanajstih sinočnjih dvobojev hokejske lige NHL so se le štirje končali že po rednem delu, preostalih kar osem pa bodisi v podaljšku (5) bodisi šele po loteriji kazenskih strelov (3), kar je izenačen rekord onkraj luže z 22. februarja leta 2007. Tudi tedaj so moštva odigrala dvanajst obračunov.

Junak večera je bil sicer napadalec branilca šampionske lovorike Chicaga, Patrick Kane, ki je k zmagi (kajpak, po podaljšku) na gostovanju nad Anaheimom (3:2) prispeval podajo in tako izenačil ameriški rekord po številu zaporednih tekem, na katerih je dosegel vsaj eno točko. Zdaj se jih je nabralo že kar 18, s čimer je poravnan z Eddiejem Olczykom (Toronto, 1989/90) in Philom Kesslom (Boston, 2008/09).

»V res odlični družbi sem se znašel,« je priznal Kane, ki je pred devetimi dnevi dopolnil 27 let. Tokrat je podal pri izenačujočem golu Duncana Keitha 27 sekund ped koncem rednega dela in s tem pomagal izsiliti podaljšek. To je bila že njegova 22 asistenca in 35 točka v sezoni, v obeh pogledih je najučinkovitejši mož v ligi NHL, med strelci pa zaseda drugo mesto. Odločilni zadetek v drugi minuti podaljška je prispeval Rus Artjom Anisimov in tako dokončal popoln zasuk Chicaga, ki je še na začetku 59. minute zaostajal z 0:2.