NHL: St. Louis kronal Stastnyjev večer z zmago (VIDEO)

Čeprav je bilo razmerje strelov v okvir vrat krepko na strani Pittsburgha (38:25), je zmaga s 5:2 ostala doma.

19. januar 2016 08.31

St. Louis - Prav nič ni pomagalo hokejistom Pittsburgha, da so bili v sinočnjem gostovanju pri St. Louisu krepko boljši na ledu, čemur pritrjuje tudi razmerje sproženih strelov v okvir vrat v njihovo korist (38:25), ko pa še zdaleč niso bili tako učinkoviti kot tekmeci, ki so se veselili zmage s 5:2, četrte v zadnjih petih dvobojih, s čimer so se ponovno povzpeli na tretje mesto razpredelnice zahodne konference. Pred prvimi izzivalci, Kopitarjevimi Kralji iz Los Angelesa, imajo dve točki zaloge, a po drugi strani tudi kar pet tekem več.

Prvi junak dvoboja je bil 30-letni center Paul Stastny, ki je sodeloval pri vseh domačih golih z izjemo drugega: enkrat je zadel, trikrat pa podal. Štirih točk ni dosegel že vse od 2. decembra 2009. Pingvini so, zanimivo, še ob koncu 36. minute, ko je bil dvajsetič v sezoni uspešen ruski zvezdnik Jevgenij Maljkin, vodili z 2:1, nato pa so domači zrežirali popoln zasuk. Že pred drugim odhodom na odmor so izenačili, zadnja tretjina pa je bila popolnoma v njihovi domeni. Zmago je 16 sekund pred zadnjim piskom sirene potrdil Kevin Shattenkirk z zadetkom v prazno mrežo.