NHL: St. Louis odčital lekcijo Kraljem

Hokejisti St. Louisa so na domačem ledu premagali Los Angeles s 5:0 in mu prizadejali peti zaporedni poraz.

03. januar 2014 09.23
Kings Blues Hockey

St. Louis - Kralji iz Los Angelesa tudi v St. Louisu niso našli poti iz krize, saj so izgubili s kar 0:5 in doživeli peti zaporedni poraz (vrhunci v spodnjem videu).

Gostitelji so prvi gol na tekmi dosegli v peti minuti, ko je Brenden Morrow izkoristil izključitev Matta Greena in iz neposredne bližine premagal vratarja Martina Jonesa.

V drugi tretjini je zablestel T.J. Oshie. Američan, ki bo v Sočiju prvič nastopil za svojo reprezentanco na olimpijskih igrah, je prvič zadel v 32. minuti ob izključitvi Dwighta Kinga. Kralji so se nato odločili za zamenjavo vratarjev in ponudili priložnost Benu Scrivensu, ki pa je bil po le minuti in 32 sekundah nemočen ob drugem golu Oshieja. St. Louis je v zadnji tretjini zadel še dvakrat, strelca sta bila Vladimir Terasenko v 44. in Barret Jackman v 46. minuti.

»Danes smo igrali zelo slabo in v zadnjem času delujemo zelo prestrašeno. Povrniti si moramo samozavest, s katero postanemo izjemno moštvo,« je dejal hokejist Los Angelesa Drew Doughty.

V zahodni konferenci je na prvem mestu Chicago s 64 točkami, sledita Anaheim (63) in St. Louis (61), Los Angeles je šesti (54).