NHL: Torontu derbi vodilnih moštev vzhoda

Vratar James Reimer se je vrnil po poškodbi in bil takoj junak večera, saj je zbral kar 37 obramb.

27. oktober 2013 14.58
NHL/
J. P., Delo.si

Toronto - Hokejisti moštva Toronto Maple Leafs so v derbiju vodilnih zasedb vzhodne konference lige NHL brez težav, s 4:1, odpravili ekipo Pittsburgh Penguins, glavni junak večera v razprodani domači dvorani pa je bil čuvaj mreže James Reimer, ki je zbral kar 37 obramb (97,4 %). Med vratnicami je sicer stal prvič po 17. oktobru, ko je moral že po pol minute z ledu zaradi poškodbe. Prisilni premor mu očitno ni škodil, pa čeravno mu je na nasprotni stalo moštvo izjemnih napadalcev na čelu z Jevgenijem Maljkinom in Sidneyjem Crosbyjem.

»Ni bilo negotovosti ali nelagodja. Plošček je padel, jaz pa sem bil pripravljen, da ga ustavim,« je poudaril Reimer, ki so se mu poklonili tudi tekmeci. »Bil je neverjeten. Pred njim je bila gneča, plošček je švigal sem in tja, on pa se ni dal. V odločilnih trenutkih druge tretjine je bil ključni igralec,« mu je polaskal trener pingvinov Dan Bylsma. Po dveh tretjinah je bilo na semaforju še 1:1, v zadnji so hokejisti Toronta pohodili plin, Dave Bolland je prispeval dva gola, Nazem Kadri in Phil Kessel pa po enega.