NHL: trije vratarji zaklenili mrežo, Talbot zbral kar 40 obramb (VIDEO)

Nepremagana sta ostala še Chicagov vratar Scott Darling in Anaheimov Danec Frederik Andersen.

19. marec 2016 08.32

Ljubljana - Večer zaklenjenih mrež v hokejski ligi NHL! V sinočnjih šestih dvobojih so namreč kar trije vratarji ostali nepremagani, največ dela pa je imel Edmontonov Cam Talbot, ki je polovil kar 40 tekmečevih poskusov in bil najzaslužnejši za domačo zmago z 2:0 nad Vancouvrom. Nepremagan je ostal tretjič v sezoni in enajstič v karieri, in to ob dvojnem jubileju - stotič je namreč začel dvoboj v ligi NHL, petdesetič pa je oblekel majico zdajšnjega delodajalca. Zadela sta sicer Jordan Eberle v drugi in Matt Hendricks v zadnji tretjini, čeravno so imeli gostje popolno terensko premoč, čemur pritrjuje tudi razmerje sproženih strelov v okvir vrat - kar 40:25 v njihovo korist.

Naftarji so se z drugo zaporedno zmago vendarle odlepili z dna razpredelnice zahodne konference, kjer zdaj sameva Winnipeg, ki mu sinoči ravno tako ni uspelo premagati tekmečevega vratarja. Doma je z 0:4 pokleknil pred branilcem šampionske lovorike Chicagom, ki je vendarle prekinil niz kar štirih zaporednih porazov, med strelce pa se je - ob Patricku Kanu, Marianu Hossi in Tomašu Fleischmannu - vpisal tudi nekdanji kapetan Winnipega Andrew Ladd. Chicagov rezervni čuvaj mreže Scott Darling je zbral 28 obramb, s čimer je prvič v sezoni in drugič v karieri zaklenil mrežo. Enako se je izkazal tudi Anaheimov danski vratar Frederik Andersen z 38 obranjenimi streli, zanj je bil to peti »shutout« v karieri, ki je Račkom omogočil zmago nad Bostonom s 4:0.