NHL: trojček Rdečih kril (VIDEO)

Hokejisti Detroita so s 5:3 odpravili Predatorje iz Nashvilla, ki ostajajo pri zgolj eni zmagi v sezoni.

22. oktober 2016 08.33
NHL/

Detroit - Hokejisti Detroita, nazadnje zmagovalci lige NHL v sezoni 2007/08, so se po dveh uvodnih porazih veselili že tretje zaporedne zmage v novi sezoni. Pred 20.027 gledalci v domači dvorani Joe Louis Arena so namreč s 5:3 odpravili Predatorje iz Nahvilla, ki so morali na kolena že tretjič zapovrstjo in ostajajo pri eni sami zmagi.

Prva tretjina nikakor ni dala vedeti, da bo naposled padlo kar osem golov, saj se v njej mreži nista zatresli. Odtlej pa sta ekipi odlično izkoriščali predvsem številčno prednost: gostje so celó vse tri zadetke vknjižili z (vsaj) igralcem več na ploskvi, domači dva od petih. Posebnost obračuna je bila v tem, da so bili kar trije goli doseženi, ko je imel tekmec na ledu dva igralca manj.

Da je zmaga Rdečih kril zaslužena, potrjuje tudi razmerje sproženih strelov - 43:33. Gostje so resda vodili z 2:1, ko sta se v 35. minuti, v razmaku pičlih 18 sekund! - med strelce vpisala P. K. Subban in Mike Ribeiro, prvi v času, ko je imel Detroit na kazenski klopi dva igralca, drugi pa, ko je tam sedél eden. Tik pred drugim odhodom na odmor je izenačil Drew Miller, zadnja tretjina pa je bila povsem v domeni gostiteljev, ki so zmago 22 sekund pred koncem potrdili z že četrtim zadetkom Darrena Helma v sezoni.