NHL: tudi Anaheim v »klubu 100«

Rački so po dveh tretjinah na gostovanju v Calgaryju še izgubljali z 1:2, v zadnjem delu pa zrežirali preobrat.

27. marec 2014 10.52
HKO-HKN-SPO-ANAHEIM-DUCKS-V-CALGARY-FLAMES
J. P., Delo.si

Calgary - Moštvo Anaheima je četrto v tej sezoni hokejske lige NHL, ki je doslej že preseglo magično mejo stotih točk (101), kar se je pred njim posrečilo že St. Louisu (105), Bostonu (104) in San Joseju (103). Za nov uspeh pa so se morali Rački pošteno potruditi, saj so po 45. minutah gostovanja v Calgaryju še zaostajali (1:2), v končnici pa vendarle tehtnico nagnili na svojo stran.

Tik pred odhodom na prvi odmor je Anaheim ob številčni premoči na ledu v vodstvo popeljal Nick Bonino, a so gostitelji že na začetku drugega dela izenačili prek Briana McGrattana, ki je zadel na svoji natanko tristoti tekmi v profesionalni karieri onkraj luže, 26 sekund pred koncem tretjine pa celo vodili po golu Jirija Hudlerja. V zadnjem delu je najprej izid poravnal Mathieu Perreault, za zmago gostov pa poskrbel Andrew Cogliano.

Rački so mejo stotih točk prebili v za klub rekordnih 72 tekmah, kar je še bolje kot v sezoni 2006/07, ko so se veselili edinega šampionskega prstana v ligi NHL doslej.