NHL: v derbiju vodilnih Washington igral, New York pa zadeval (VIDEO)

Hokejisti moštva NY Rangers so Washingtonu preprečili, da bi kot prvi v ligi v tej sezoni ujel magično stotico.

05. marec 2016 08.55

Washington - Z naskokom vodilno moštvo hokejske lige NHL, Washington Capitals, bo moralo vsaj še en dan počakati v lovu na magično stotico, do katere mu manjkata le še dve točki. Sinoči je imelo lepo priložnost na domačem ledu v velikem derbiju vodilnih zasedbe vzhodne konference, vendar pa ni znalo unovčiti terenske premoči in je priznalo premoč Rangerjem iz New Yorka, ki so bili boljši s 3:2 in vpisali še sedmo zmago v zadnjih desetih obračunih.

Gostitelji so bili pred 18.506 navijači v Verizon Centru agilnejši v napadu, čemur pritrjuje tudi razmerje sproženih strelov v okvir tekmečevih vrat (kar 34:23), a so bili neučinkoviti. Prva tretjina je bila zanje za v pozabo, saj sta razmeroma nerazpoloženega domačega vratarja Bradena Holtbyja ukanila Jesper Fast in ob številčni premoči na ledu Keith Yandle. S takšnim razpletom se nista strinjala Jay Beagle in (z igralcem več) T. J. Oshie, ki sta v drugem delu poskrbela za izenačenje. Le 17 sekund zadnje tretjine pa je bilo potrebnih, da je bil New York spet spredaj, za končni izid je s svojim petnajstim zadetkom v sezoni poskrbel Derek Stepan, ki je pred tem tudi že podal Yandlu.