NHL: Vancouver osmič zapored praznih rok (VIDEO)

Od njega so bili v Rogers Areni s 3:2 boljši hokejisti Chicaga, mož odločitve je bil Andrew Ladd v 58. minuti.

28. marec 2016 11.42

Vancouver - Hokejisti Vancouvra so sinoči vpisali že osmi zaporedni poraz v ligu NHL, ki pa je bil pričakovan, saj so jim v Rogers Areni na nasprotni strani stali zadnji lastniki Stanleyjevega pokala, igralci Chicaga. Gostje se do zmage s 3:2 niso sprehodili, mož odločitve pa je bil dve minuti in pol pred zadnjim piskom sirene Andrew Ladd s svojim 23. zadetkom v sezoni, šestim v majici zdajšnjega delodajalca. Pred tem je branil barve Winnipega.

Vancouver - med strelce sta se vpisala Alexandre Burrows in Švicar Sven Bärtschi - je sicer že pred časom ostal brez možnosti za napredovanje v končnico, saj na predzadnjem mestu razpredelnice zahodne konference za osmouvrščeno Minnesoto, ki je še nad gladino, zaostaja že 18 točk. Na drugi strani je Chicago - ob Laddu sta prekaljenega tekmečevega čuvaja mreže Ryana Millerja ukanila še Čeh Tomaš Fleischmann in Finec Teuvo Teravainen - eno od šestih moštev (petih z zahoda), ki so si že zagotovili mesto v izločilnih bojih.