NHL: vodilni šele v podaljšku strli odpor Detroita (VIDEO)

Mož odločitve pri zmagi hokejistov moštva Chicago Blackhawks (4:3) je bil ob številčni premoči branilec Duncan Keith.

11. januar 2017 10.51
SPO-HKO-HKN-DETROIT-RED-WINGS-V-CHICAGO-BLACKHAWKS

Chicago - Lastniki Stanleyjevega pokala v sezoni 2014/15 in ta čas vodilni v zahodni konferenci lige NHL, hokejisti moštva Chicago Blackhawks, so sinoči vpisali že 27. zmago v sezoni in četrto zapovrstjo, a so se morali zanjo krepko potruditi, saj so odpor razglašenega Detroita strli šele v podaljšku. Odločilni gol za končnih 4:3 je po 38 sekundah dodatnega dela ob številčni premoči na ledni ploskvi prispeval 33-letni branilec Duncan Keith, ki je bil uspešen drugič v sezoni, vsaj točko pa je vpisal v zadnjih petih dvobojih.

Po prvi tretjini je dišalo po gladki zmagi Chicaga, saj sta v enajsti minuti - v razmaku pičlih 26 sekund - tekmečevega češkega čuvaja mreže Petra Mrazeka ukanila Brian Campbell in Richard Panik. Že v prvi polovici druge tretjine so gostje izid izenačili po zaslugi Andreasa Athanasiouja in Tomaša Tatarja, za novo vodstvo domačih je s krstnim zadetkom v sezoni in drugim v karieri poskrbel Tanner Kero, podaljšek pa je 19 sekund pred koncem drugega dela izvlekel Luke Glendening. V tretjem delu se mreži nista zatresli, v podaljšku pa je Keith izkoristil asistenci Artjomija Panarina in Patricka Kana, ki sta vpisala že 25. oziroma 33. podajo v sezoni.