NHL: vodilni Washington drugič v petih dneh na kolenih (VIDEO)

Po kazenskih strelih so ga z 2:1 odpravili hokejisti Philadelphie, ki se krčevito borijo za vstop v izločilne boje.

31. marec 2016 09.16

Philadelphia - Z naskokom vodilno moštvo hokejske lige NHL, Washington Capitals, je pokleknilo še drugič v zadnjih petih dneh. Potem ko je moralo v nedeljo v derbiju pred domačimi navijači premoč priznati drugouvrščeni zasedbi zahoda St. Louisu (0:4), je sinoči potegnilo kratko še na gostovanju pri Philadelphii, ki se krčevito bori za napredovanje v izločilne boje. Izhodišče si je popravila z zmago z 2:1, do katere pa se je dokopala šele po kazenskih strelih. Tako zdaj zaseda sedmo mesto na razpredelnici vzhodne konference, toda z le dvema točkama naskoka pred devetim Detroitom.

V prvih dveh tretjinah sta prepričljiva vratarja Steve Mason in Braden Holtby zaklenila mreži, prvi je moral v drugi minuti zadnjega dela na kolena domači vratar, ki ga je s svojim že 44. zadetkom v sezoni ob igralcu več na ledu matiral ruski superzvezdnik Alex Ovečkin. Ko so se nekateri navijači v Wells Fargo Centru že sprijaznili z usodo in porazom, je pet minut in pol pred koncem rednega dela - ravno tako ob številčni premoči na ploskvi - podaljšek izsilil Brayden Schenn. Odtlej golov ni bilo več, zato je odločala »loterija« s kazenskimi streli, v kateri sta bila oba Philadelphiina izvajalca, Nick Cousins in Sam Gagner, uspešna, oba Washingtonova, T. J. Oshie in Jevgenij Kuznjecov, pa pač ne.