NHL: zadnji z zahoda ugnal prvega (VIDEO)

Hokejisti Edmontona so bili v podaljšku z 2:1 boljši od Dallasa, izkazal se je Anders Nilsson z 42 obrambami.

05. december 2015 08.45
NHL/

Edmonton - Vodilno moštvo hokejske lige NHL, Dallas Stars, je storilo vse, da bi se na gostovanju v Edmontonu dokopalo še do 21. zmage v sezoni in se tako učvrstilo na čelu razpredelnice zahodne konference. Sprožilo je namreč kar 43 strelov v okvir tekmečevih vrat, a ga je v obup spravljal švedski čuvaj mreže Anders Nilsson, ki je branil kot za stavo in moral le enkrat na kolena - v predzadnji minuti druge tretjine ga je matiral mladi rojak, 22-letni center Mattias Janmark, s svojim petim zadetkom v krstni sezoni onkraj luže.

Nadarjeni Šved je tedaj izenačil na 1:1, pred tem je namreč za domače veselje že v 15. minuti poskrbel Taylor Hall, ki je izkoristil neodločnost tekmečeve obrambe in zadel desetič v sezoni. Ker se v tretji tretjini rezultat ni spremenil, je odločal podaljšek, ki pa ga je bilo zelo hitro konec. Že v 45. sekundi je mož odločitve postal Jordan Eberle, ki je Naftarjem kot edini uspešen izvajalec kazenskih strelov zmago zagotovil že tudi predvčerajšnjim proti Bostonu. Edmonton je tako vpisal deseto zmago v sezoni, a še naprej ostaja zadnjeuvrščeno moštvo zahoda.