NHL: Detroit v New Yorku nadaljeval s sijajno gostujočo formo (VIDEO)

Hokejisti Detroit Red Wings so premagali New York Islanders in tako dobili svojo sedmo od zadnjih osmih gostujočih tekem.

G. L.
tor, 26.01.2016, 08:21

New York - Hokejisti Detroit Red Wings v letu 2016 ohranjajo izjemno gostujočo formo, saj so po zmagi nad New York Islanders s 4:2 vknjižili že svojo sedmo zmago na zadnjih osmih gostovanjih. Tudi tokrat je v golu Rdečih kril kraljeval Petr Mrazek, ki je zaustavil 27 strelov Otočanov.

Po izenačeni uvodni tretjini - goste je v 11. minuti z igralcem več v vodstvo popeljal Brad Richards, v 17. je izenačil Brock Nelson - so hokejisti iz Detroita največji del posla opravili v drugi tretjini tekme. Justin Abdelkader je po podaji Henrika Zetterberga prekinil osem tekem trajajočo strelsko sušo in v 34. minuti zadel za novo vodstvo gostov, Danny DeKeyser pa je le 71 sekund kasneje povišal že na 3:1.

Slabih pet minut pred koncem tekme je nekaj upanja domačim sicer povrnil Mihail Grabovskij, a je Luke Glendening v zadnji minuti z zadetkom v prazno mrežo razblinil vse dvome o zmagovalcu.

»Za osvojitev naslova prvaka v ligi NHL potrebuješ elitnega vratarja. Mi ga imamo in mislim, da bo tako tudi v preostanku sezone,« se je Mrazku po novi odlični predstavi poklonil trener Detroita Jeff Blashill. Čeh na nobeni od svojih zadnjih osmih tekem ni prejel več kot zadetka, s svojim moštvom pa je januarja vpisal sedem zmag in le dva poraza.