Ob novem porazu zmajev kar 51 obramb Frazeeja

Hokejisti Olimpije so prvi del EBEL zapečatili z že 35. porazom, premoč so priznali tretjeuvrščenemu Linzu (1:3).

15. januar 2017 23.05
mpi hokej

Linz - Hokejisti Olimpije so prvi del razširjenega avstrijskega prvenstva (EBEL) končali, v slogu zadnjih mesecev, s porazom, že 35. v 44 dvobojih, s čimer bodo v drugi del, v katerem bodo kajpak nastopili v »spodnjem domu« in se tam potegovali za eno od dveh vstopnic za izločilne boje, vstopili brez bonus točk, enako kot enajstouvrščeni madžarski Fehervar. Zmaji so danes na gostovanju priznali premoč tretjeuvrščenemu Linzu, ki je bil prepričljivejši s 3:1. Vsi zadetki so padli v drugi polovici dvoboja.

Če bi odločalo zgolj razmerje sproženih strelov na gol, dvomov o zmagovalcu ne bi bilo - namreč kar 54:20 v korist gostiteljev, ki pa so zgolj dvakrat matirali razpoloženega Olimpijinega čuvaja mreže Jeffa Frazeeja, ki je zbral kar 51 obramb. Zadnji zadetek je Linz 52 sekund pred koncem dosegel v prazno mrežo, Rick Schofield je bil uspešen drugič v dvoboju, prvič je bil v 50. minuti ob kar dveh igralcih več na ledni ploskvi. Tudi uvodni gol v 34. minuti je Joel Broda dosegel ob številčni premoči. Častni zadetek za Ljubljančane je vpisal Mark Čepon.

Black Wings Linz : Olimpija 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Ledena dvorana, gledalcev 4400, sodniki Kellner, Sternat (glavna), Angerer Seewald (vsi Avstrija).

Strelci: 1:0 - Broda (Potulny, 34.), 2:0 - Schofield (DaSilva, Hisey, 50./PP2), 2:1 - Čepon (Langkow, Pešut, 51.), 3:1 - Schofield (DaSilva, Hisey, 60./EN).

Kazenske minute: Black Wings Linz 6, Olimpija 12.