Olimpija in Jesenice v finalu državnega prvenstva

Hokejisti Jesenic so na povratni tekmi polfinala premagali Slavijo s 4:2, Olimpija je s 6:1 porazila Triglav.

27. marec 2014 20.09
27. marec 2014 20.34
hokej

Ljubljana - V slovenskem državnem prvenstvu sta znana oba finalista, za naslov prvaka se bosta pomerila Telemach Olimpija in Team Jesenice. Prva tekma finala bo 31. marca ob 18. uri.

Ljubljančani so si na prvi tekmi s Triglavom priborili gola prednosti (3:1), na povratni v dvorani Tivoli pa so bili prepričljivo boljši s 6:1 in so upravičili vlogo glavnih favoritov.

Rezultat povratne tekme kaže na zanesljivo zmago branilcev naslova, ki pa so tekmo »prelomili« šele v zadnji tretjini, v kateri so v razmaku devetih minut zadeli Anže Ropret, Žiga Grahut in Aleš Mušič.

Jeseničani še drugič premagali Slavijo

Bolj napeto je bilo v drugem polfinalu, v katerem so Jeseničani danes premagali Slavijo s 4:2 in napredovali s skupnim izidom 7:4.

Slavija je na povratni tekmi povedla v drugi minuti z golom Gregorja Režka. Jesenični so izenačili osem minut kasneje prek Mihe Brusa, ki je postavil izid uvodne tretjine.

Železarji so si ključno prednost priborili v drugi tretjini, natančneje v 33. minuti, ko sta Peter Bizalj in Jure Dolinšek v vsega minuti prispevala po en gol in svojemu moštvu priborila prednost s 3:1. Slavija je do konca tekme le ublažila poraz, za kar je v 52. minuti poskrbel Luka Kar.

Državno prvenstvo, polfinale (povratni tekmi)

Team Jesenice - Playboy Slavija 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

(Brus 10., Bizalj 33., Dolinšek 33., Zupančič 50.; Režek 2., Kar 52.)

Telemach Olimpija - Triglav 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

(Hočevar 14., Pance 23., Morency 30., Ropret 47., Grahut 54., Mušič 56.; Terlikar 23.)