Pance odločil podaljšek v Podmežakli

Hokejisti Jesenic so na prvi četrtfinalni tekmi lige AHL v Podmežakli premagali Lustenau s 3:2 in s prednostjo odhajajo na gostovanje.

01. marec 2017 22.21
Hokej Jesenice Asiago
N. Gr.
N. Gr.

Jesenice - Za hokejiste Jesenic se je začelo četrtfinale alpske hokejske lige, v katerem se merijo z avstrijskim Lusteanuom, ki je za gorenjsko moštvo zelo neugoden nasprotnik. Na prvi tekmi, igrajo na tri zmage, so po podaljšku slavili s 3:2.

Začelo se je slabo, pred skoraj 3000 navijači je Lustenau povedel na začetku druge tretjine, tik pred iztekom 40. minut je izenačil Eric Pance. Marjan Manfreda je sredi zadnje tretjine domačine povedel v vodstvo in sprožil navdušenje ne tribunah Podmežakle, a so se gostje izvlekli v podaljšek.

Jeseničanom so tokrat prav prišle tudi izkušnje, v peti minuti je rahlo terensko premoč kronal junak tekme Eric Pance. Prva zmaga v seriji pomeni lepo prednost Jesenic pred naslednjo tekmo končnice, ki bo v soboto v Avstriji. Tretja tekma bo naslednjo sredo (8. 3.) spet v Podmežakli.