Po Dragiću še Kopitar?

Kopitar, Bergeron in Toews kandidirajo za priznanje za »napadalca, ki se v NHL najbolje znajde v obrambnih nalogah.«

24. april 2014 19.56
HKO-HKN-SPO-LOS-ANGELES-KINGS-V-CALGARY-FLAMES
J. P., Delo.si

New York - Potem ko se je slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić ovenčal s prestižnim priznanjem za igralca, ki je v zadnji sezoni lige NBA najbolj napredoval, bi šel lahko po njegovih stopinjah tudi edini slovenski hokejist v NHL Anže Kopitar. Hrušičan, ki v majici moštva Los Angeles Kings trenutno nastopa v prvem krogu končnice, a mu v dvoboju s San Josejem slabo kaže (0:3 v zmagah), se je namreč znašel med tremi finalisti za laskavo nagrado »Frank J. Selke Trophy«, ki jo podelujejo »napadalcem, ki se najbolje znajdejo v obrambnih nalogah«. Nagrado podeljujejo že od leta 1977, letos pa jo bodo podelili na slavnostni prireditvi 24. junija v Las Vegasu.

Kopitarjeva tekmeca sta, zanimivo, zadnja dva dobitnika tega priznanja: lanski Jonathan Toews (Chicago Blackhawks) in predlanski Patrice Bergeron (Boston Bruins). Anže se je sicer med nominiranci znašel prvič doslej, niti se še ni zgodilo, da bi kdo od Kraljev prišel v finalni izbor za to prestižno lovoriko. »Kopitar je v 82 tekmah na ledu prebil več časa (1712,45 minute) kot vsi drugi napadalci z izjemo Sidneyja Crosbyja, je pa tudi tisti izmed najboljših 30 strelcev lige, ki je bil najdlje na ledu ob tekmečevi številčni premoč (164,53 minute),« so med drugim zapisali v obrazložitvi nominacije.