Po dveh italijanskih »železarji« strli še avstrijski oreh (VIDEO)

Hokejisti SIJ Acronija Jesenic so v 3. kolu alpske lige s 4:2 odpravili podmladek Salzburga. Vrnitev Kranjca z golom.

25. september 2016 06.33
Aleš Kranjc

Jesenice - Slovenski državni podprvaki, hokejisti SIJ Acronija Jesenic, ostajajo tudi po treh kolih alpske lige (AHL) neporaženi in na čelu razpredelnice. Po dveh visokih zmagah nad italijanskima nasprotnikoma so sinoči pred 600 gledalci na domači ledni ploskvi v Podmežakli s 4:2 (1:1, 2:1, 1:0) odpravili še mladinsko moštvo Salzburga.

V vsaki od tretjin so zmagovalci na tekmečeva vrata sprožili vsaj sedem strelov več od salzburškega podmladka, skupno razmerje sproženih poskusov je bilo kar 39:17, le v končnem rezultatu se tolikšen razkorak ni poznal. Še več: »železarji« so zmago prek Jureta Sotlarja potrdili šele 39 sekund pred zadnjim piskom sirene.

Pred tem so Jeseničani dvakrat vodili, zadela sta Eric Pance v prvi (že v 34. sekundi) in Kanadčan Shane Heffernan v drugi tretjini, gostje pa so jih po zaslugi Mareka Valacha in Daria Winklerja dvakrat ujeli. Da so odšli varovanci slovenskega selektorja Nika Zupančiča na drugi odmor odpravili z zadetkom zaloge, je v 37. minuti poskrbel povratnik v rdeč dres, reprezentančni branilec Aleš Kranjc, ki mu je poškodovani obraz varovala zaščitna mreža.

Zdaj čaka Gorenjce v sredo ob 19.30 gostovanje pri Neumarktu, ki ima doslej v žepu tri točke za zmago in dva poraza, včeraj je na gostovanju pri drugouvrščenemu Rittnerju pokleknil z 2:6.

SIJ Acroni Jesenice : Red Bull Salzburg mladi 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Dvorana Podmežakla, gledalcev 550, sodniki Fichtner, Lešnjak, Arlič in Pagon.

Strelci: 1:0 - Pance (DiCasmirro, Oraže, 1.), 1:1 - Valach (Postel, Wappis, 17.), 2:1 - Heffernan (Logar, Kalan, 27.), 2:2 - Winkler (Steinacher, Wachter, 35.), 3:2 - Kranjc (Sotlar, DiCasmirro, 37.), 4:2 - Sotlar (Oraže, Kalan, 60.).

Kazenske minute: Jesenice 2 (0, 2, 0), Salzburg 14 (4, 6, 4).

Streli na gol: Jesenice 39 (10, 15, 14), Salzburg 17 (3, 8, 6).

SIJ Acroni Jesenice: Stojanovič, Us; Oraže, Logar, Sotlar, DiCasmirro, Pance, Tarman, Magovac, Sodja, Rajsar, Manfreda, Kranjc, Cerkovnik, Heffernan, Kalan, Jezovšek, Tomaževič, Brus, Čimžar, Glavič. Trener: Nik Zupančič.