Ruski najstniški branilec nadaljeval zmagoviti niz Letalcev (VIDEO)

Hokejisti Philadelphie so za četrti zaporedni uspeh na kolena spravili tudi vodilno zasedbo Chicaga (3:1).

04. december 2016 09.03
SPO-HKO-HKN-CHICAGO-BLACKHAWKS-V-PHILADELPHIA-FLYERS

Ljubljana - Zmagovalci lige NHL v sezoni 2014/15 in trenutno vodilni na razpredelnici zahodne konference, hokejisti Chicaga, so morali sinoči desetič v sezoni priznati premoč tekmecu, pravzaprav niso znali zaustaviti zmagovalnega naleta ta hip najbolj vroče zasedbe v ligi Philadelphie, ki je bila uspešna že četrtič zapovrstjo, tokrat se je pred 19.487 navijači v domači dvorani Wells Fargo Center veselila s 3:1, za uspeh pa potrebovala zgolj navdahnjenih pet minut in pol druge tretjine.

Favorizirani gostje so se prvi dokopali do vodstva po zaslugi Rusa Artjomija Panarina, ki je bil - devetič v sezoni - uspešen že v četrti minuti. Philadelphia pa je za zasuk poskrbela v prvi polovici druge tretjine. Najprej se je med strelce dvakrat v razmaku 31 sekund vpisal komaj 19-letni ruski branilec Ivan Provorov, ki je pred tem v krstni sezoni v NHL zadel enkrat samkrat. »V prejšnjem dvoboju nisem igral dobro, a sem znal to pustiti za seboj,« se je smejalo Rusu. Domačo zmago je potrdil Brayden Schenn.