SP skupine A: Finci visoko porazili Avstrijce

Reprezentanca Finske je na svoji šesti tekmi s 7:2 premagala Avstrijo, Američani pa so porazili Francoze (4:2).

11. maj 2013 20.42
IHOCKEY-WORLD-USA-FRA

Helsinki - Na svetovnem prvenstvu divizije A so bile poleg slovenske reprezentance aktivne tudi države udeleženke, ki igrajo v skupini H.

Vodilna Finska je igrala proti Avstriji in jo premagala s kar petimi goli razlike (7:2). To je bila za gostiteljico že peta zmaga na prvenstvu, do konca skupinskega dela pa jo čaka le še torkov obračun z Latvijo.

Finci so mrežo Avstrije načeli v 5. minuti, ko je vratarja Bernharda Starkbauma premagal Antti Pihlström. Le štiri minute kasneje so se domači navijači razveselili drugega gola, ki ga je dosegel Veli-Matti Savinainen in postavil končni izid uvodne tretjine.

Gledalci so v drugih dvajsetih minutah videli le en gol, in sicer po osmih minutah nadaljevanja, ko je Petri Kontiola povišal na 3:0. Sledila je izjemno pestra tretja tretjina, v katerih sta moštvi skupaj dosegli kar šest golov.

Prve minute so bile v znamenju Avstrijcev, ki so z goloma Roberta Lukasa (41. minuta) in Raphaela Herburgerja (43.) izid znižali na 2:3, nato pa je sledil strelski niz Finske, ki je s štirimi zaporednimi goli odločila zmagovalca. V domači vrsti so se med strelce vpisali Lauri Korpikoski (50.), Niklas Hagman (51.), Jarno Koskiranta (56.) in še drugič Savinainen, ki je v 58. minuti postavil končni izid 7:2.

Američani uspešno prek Francozov

Sobotne dvoboje sta začeli reprezentanci Francije in ZDA, ki je zmagala s 4:2. Američani kljub novim trem točkam ostajajo na drugem mestu skupine H, saj imajo tekmo manj od vodilne Finske.

Hokejisti ZDA so povedli v 8. minuti z golom Stephena Gionte, svoje vodstvo pa so podvojili v 18. minuti, ko se je med strelce vpisal Bobby Butler. Francozi so odgovorili v 9. minuti druge tretjine, ko je z dvema igralcema več zadel Kevin Hecquefeuille. Američani so dvoboj odločili v zadnji tretjini, ko so po golih Paula Stastnyja (52. minuta) in Davida Mossa (54.) vodili s 4:1, Francozi pa so prek Yoricka Treilleja (59.) uspeli le ublažiti poraz.