SP: Slovenke kljub 45 obrambam Dukaričeve nemočne proti Britankam

Slovenska ženska reprezentanca je na tretji tekmi domačega SP divizije II z 0:6 izgubila proti Veliki Britaniji.

06. april 2016 00.53
M. Ž.
M. Ž.

Bled - Slovenska ženska reprezentanca je na tretji tekmi svetovnega prvenstva divitzije II na Bledu morala priznati premoč Veliki Britaniji, ki je bila boljša s 6:0.

V slovenski reprezentanci so na današnji tekmi med vratnici postavili komaj 15-letno Pio Dukarič, ki je ustavila kar 45 strelov, vendar pa ni mogla preprečiti visokega poraza. Razmerje strelov je bilo 51:26.

Britanke so večino dela opravile v prvi tretjini, v kateri so dosegle tri gole. Že po tridesetih sekundah je zadela Leanne Ganney, v 18. minuti je na 2:0 povišala Sophie Herbert, izid tretjine pa je v 19. minuti postavila Kimberley Lane. Za Otočanke so bile do konca tekme uspešne še Louise Adams (34.), Katie Henry (38.) in Clara Ashton (46.).

Jutri je na prvenstvu prost dan, Slovenija bo naslednjo tekmo igrala v četrtek proti Severni Koreji (20).