SP v hokeju: Kanada ponižala Kazahstan in se uvrstila v četrtfinale

Na prvem dvoboju v Helsinkih so Slovaki s kar 5:1 odpravili Belorusijo, Norvežani so bili boljši od Latvije (3:0).

12. maj 2012 10.42
12. maj 2012 11.42
D. O., Delo.si

Helsinki/Stockholm - Izbrana vrsta Belorusije je bila že pred dvobojem s Slovaško v petem kolu SP elitne skupine v precejšnih težavah. Včeraj je namreč reprezentanco zapustil vratar Andrei Mezin, ki se ni mogel sprijaznil z vlogo menjave za Vitalija Kovala.

Belorusi so poizkusili s šok terapijo, saj so vpoklicali brata Sergeija in Andreija Kostitsyn, ki naj bi polnila mrežo nasprotnika, a se računica ni izšla. Slovaki so bili namreč za razred boljši nasprotnik, v drugi tretjini so tako v treh minutah in 40 sekundah kar štirikrat zatresli mrežo Belorusije, ki je na koncu klonila s 5:1. Z novimi tremi točkami so Slovaki napravil korak bližje uvrstitvi v četrtfinale. V tej skupini so do zmage prišli še Francozi, ki so s 4:2 ugnali Švico. Razred zase pa je bila Kanada, ki je s kar 8:0 ponižala Kazahstan in si že zagotovila mesto v četrtfinalu.

Norveška je v Stockholmu prišla do druge zaporedne zmage, saj so s 3:0 odpravili Latvijo. »Najprej se moramo dobro najesti in naspati ter tako nabrati moči za pomembni dve tekmi, ki nas čakata v prihodnjih dneh. Če izgubimo še en obračun, nas čaka pot domov. Toda tudi v primeru dveh zmag, bomo napredovali le ob ugodnem razpletu ostalih tekem,« je razmišljal Latvijec Kaspars Daugavins.

Nemci so prišli šele do druge zmage na tem SP, saj so tesno z 2:1 ugnali Dansko in s tem ohranili vsaj minimalne upe za preboj v nadaljevanje turnirja, gostitelji Švedi pa so bili boljši od Italije (4:0).