Srčnim zeleno-belim zmanjkalo moči

Hokejisti Telemacha Olimpije v domačem dvoboju EBEL z Grazem brez gola zdržali 46 minut.

05. januar 2016 23.44
Gorazd Nejedly

Ljubljana – Še en močan trening z utrjevanjem jeklenih živcev so v sinočnjem 40. kolu razširjenega prvenstva Avstrije opravili zdesetkani hokejisti Olimpije. Gostom iz Gradca se je 14 ljubljanskih igralcev in vratar kot petnajsti usposobljeni »oklepnik« dolgo upiralo, toda razplet srčne igre je bil enak kot v prejšnjih 32 tekmah od 40: izgubili so še 33. v sezoni, tokrat z 0:3.

Za en sam resnejši strel v prvi tretjini proti graškim tekmecem, ki jih vodi Ivo Jan, si Ljubljančani res ne zaslužijo pohvale, toda tudi pretirane graje ne. Vseh 60 minut so dajali vse od sebe in kar so zmogli. Morda še več. Še zlasti po disciplinski kazni igre izkušenega reprezentanta Andreja Tavžlja. Z visoko dvignjeno palico je sodnike prisilil k najstrožji odločitvi, usodna pa je bila kri na obrazu tekmeca po nenamernem udarcu.

V drugi tretjini, ki so jo Ljubljančani začeli z dvema igralcema manj na ledu, so se ubranili napadov sila jalovih tekmecev. Vmes bi se s kančkom sreče lahko veselila Matej Hočevar in Maks Selan, toda to bi bilo preveč. Tako kot bi bilo presenečenje, če bi Gradčani vseh 60 minut obstreljevali ljubljanska vrata in ne bi premagali znova najboljšega posameznika med domačimi, vratarja Oliviera Roya. Gostje so premoč vnočili v 46. minuti in nato bliskovito še potrdili zmago. Pri prvem golu – sodeloval je tudi Sabahudin Kovačević – je strel z razdalje preusmeril Jonas Almtrop, drugi je padel po hitrem nasprotnem napadu, ki ga je Kyle Fornataro zaključil s strelom pod prečko. Za konec so gostje zadeli še z igralcem več in tako popravili še ta del igre, ki jim sinoči ni šel prav od rok.

»Dve tretjini, pa tudi tretjo smo se dobro držali, toda ta liga je tako močna in igralci tako kakovostni, da kaznujejo najmanjšo napako,« je piko na i tekmi postavil Matej Hočevar.