Uspavanka za tivolsko slovo od elite

Na zadnji domači tekmi v tej sezoni lige EBEL je Olimpija razočarala proti Innsbrucku (0:3).

16. februar 2016 23.32
Portret Olivier Roy, HDD Telemach Olimpija, Ljubljana, 22.Januar2015 [portreti, Olivier Roy, Telemach Olimpija, hokej]
Siniša Uroševič

Ljubljana – Olimpija se je s porazom po bledi predstavi poslovila od tivolskega občinstva v svoji četrti sezoni zapored brez končnice EBEL. Pred zmaji sta do konca drugega dela le še dve tekmi, v Beljaku in Szekesfehervarju. Potnika za končnico iz skupine B pa sta po včerajšnjem razpletu že znana – koroška kluba VSV in KAC.

Ob napovedi tekme v naši včerajšnji izdaji smo zapisali, da se po reprezentančnem zboru, ki je dejansko spet ponudil optimizem, domača hokejska zgodba vrača k realnosti svojega vsakdana. In ta že dolgo ne obeta prav vedrih pogledov in polnih tribun. Sinoči so bile tivolske prav moteče prazne, le kakšnih 500 najzvestejših, ki še niso obupali, je prišlo na poslovilno tekmo sezone za točke razširjenega avstrijskega prvenstva. Ravno v dneh, ko bi vročica pred končnico morala naraščati, se v Ljubljani že četrto leto zapored zastor spušča pred izločilnimi boji.

Včerajšnja predstava pa je bila iz domačega zornega kota podobna uspavanki. Ni bilo takšne energije, kot smo jo nekajkrat – spodrsljajem navzliic – opazili pri zeleno-belem moštvu, prve načrte je gostiteljem prekrižal že zgodnji vodilni gol Tirolcev. Le občasno so Olimpijini hokejisti nato pokazali zobe, posamezne poskuse pa je še uspešno ustavljal vratar Olivier Roy. V dneh ligaškega premora je bil tudi na preizkušnji v Zagrebu, morda si bo v naslednji sezoni odprl vrata KHL. Sicer pa so bili zmaji še najbolj enakovredni v drugi tretjini, a golov ni bilo, izključitve pa so si takrat sledile iz minute v minuto. Upanja na zasuk je bilo nato hitro konec.

Bojan Zajc, trener Telemacha Olimpije: »Naša predstava ni bila na želeni ravni. Resda smo igrali proti zelo motiviranim tekmecem, ki so še ohranjali upe za končnico, lepemu delu našega moštva pa se zdaj po reprezentančnih nastopih pozna tudi izčrpanost.«