Slovenska predstavnika v ligi AHL še naprej igrata zelo dobro in krojita vrh lestvice.

05. oktober 2017 00.12
Hokej Jesenice Salzburg II
N. Gr.
N. Gr.

Ljubljana/Jesenice - Slovenska predstavnika v alpski hokejski ligi sta vknjižila novi visoki zmagi. Olimpija je v Tivoliju nadaljevala niz dobrih rezultatov z zmago nad drugo ekipo Celovca s 6:0, trikrat je v polno meril Andrej Hebar, dvakrat Aljaž Uduc, piko na i pa je postavil Matic Kralj.

Jesenice so bile v Podmežakli z 8:1 boljše od Kitzbühla, odločilna je bila druga tretjina, ko so jeseniški napadalci petkrat premagali vratarja gostov Joseja Kaganskorteja. Luka Kalan in Luka Bašić sta zadela dvakrat, po zadetek so dodali še Jaka Sodja, Miha Logar, Tadej Čimžar in Jaka Šturm. Olimpija se je po slabšem začetku sezone prebila na vrh lige AHL,

Jeseničani pa na tretjem mestu zaostajajo za dve točki, a so odigrale dve tekmi manj od večnih tekmecev iz Ljubljane. Olimpija bo v soboto gostila Bregenzerwald, Jesenice pa gostujejo pri Cortini.

SŽ Olimpija - KAC II 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

Sij Acroni Jesenice - Kitzbühel 8:1 (1:0, 5:0, 2:1)