Vratar Dornbirna s 50 obrambami spravil zmaje v obup

Hokejisti Telemacha Olimpije so po novem porazu (1:2) ostali brez možnosti za preboj v izločilne boje v EBEL.

22. februar 2015 22.21
Hokej
J. P., Delo.si

Ljubljana - Hokejisti Dornbirna ostajajo prava nočna mora za slovenskega prvaka Telemacha Olimpijo, saj so dobili še šesti medsebojni obračun v tej sezoni lige EBEL, drugega v treh dneh. Pod Rožnikom so bili boljši z 2:1 (1:1, 0:0, 1:0), pa čeravno so »zmaji« prvi zadeli in bili tudi sicer dosti agilnejši v napadu, čemur pritrjuje tudi razmerje strelov v okvir vrat - kar 51:32 v njihovo korist. A kaj, ko so imeli gostje pred golovo črto neprebojnega vratarja Nathana Lawsona, ki je kar petdesetkrat (!) spravil Olimpijine napadalce v obup.

Ljubljančani so v uvodnem delu izkoristili drugo prednost igralca več na ploskvi, med strelce se je v začetku 14. minute devetič v sezoni vpisal Žiga Pešut. A vodstvo ni dolgo trajalo, manj kot dve minuti pozneje je izid poravnal Andrew Bombach. V drugi tretjini 400 gledalcev v Tivoliju ni videlo zadetka, v tretji pač, že po 93 sekundah igre je bil mož odločitve Nikolas Petrik, ki se je v petek dvakrat izkazal kot podajalec, tokrat pa tudi kot strelec - šele drugič v sezoni! Že minuto in tri četrt pred koncem je šel na klop domači čuvaj mreže Miika Wiikman, ki ga je trener Fabian Dahlem nadomestil s šestim igralcem v polju, a se mu ni obrestovalo.

Telemach Olimpija tako v drugem delu lige iz šestih poskusov ostaja pri eni sami zmagi, s tem pa dokončno tudi brez možnosti napredovanja v izločilne boje. Tja vodita prvi dve mesti v skupini za končnico, trenutno drugouvrščeni Graz 99ers pa ima pred zadnjimi štirimi obračuni že neulovljivih devet točk zaloge pred Ljubljančani, ki jih prihodnji izziv čaka že v torek, ko bodo gostovali v Celovcu pri tretjeuvrščenem KAC.

Telemach Olimpija : Dornbirn 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Ljubljana, dvorana Tivoli, gledalcev 400, sodniki: Babić (Avstrija), Kincses (Madžarska, glavna), Ettlmayr, Hofstätter (oba Avstrija).

Strelci: 1:0 - Pešut (Podlipnik, Hočevar, 14. - PP1), 1:1 - Bombach (Desbiens, D'Aversa, 16.), 1:2 - Petrik (Bombach, Desbiens, 42.).

Kazenske minute: Telemach Olimpija 6, Dornbirn 8.

TELEMACH OLIMPIJA: Wiikman, Trelc; Selan, Čepon, Bishop, Pešut, Leber; Cvetek, Degon, Zanoški, Mušič, Zdešar; Groznik, Podlipnik, Hebar, Hočevar, Ropret; Logar, Sotlar, Uduč, Hadžič, Snoj.