Zmaga kraljev, poškodba Kopitarja

Hokejisti Los Angeles Kings so doma premagali Columbus s 5:2, Anže Kopitar zaradi poškode predčasno zapustil ledeno ploskev.

27. oktober 2014 08.40
SPO-HKO-HKN-COLUMBUS-BLUE-JACKETS-V-LOS-ANGELES-KINGS
G. L., Delo.si

Los Angeles - Aktualni prvaki severnoameriške hokejske lige NHL Los Angeles Kings so se v domači dvorani veselili nove zmage. Tokrat so brez točkovnega prispevka Anžeta Kopitarja s 5:2 premagali moštvo Columbus Blue Jackets in se veselili svoje šeste zaporedne domače zmage. Hrušičan je zaradi poškodbe v drugi tretjini moral zapustiti ledeno ploskev, a je njegov trener Daryl Sutter že namignil, da s slovenskim zvezdnikom ni nič hujšega.

Povedli so gostje, ki so po golu Tima Erixona na prvi odmor odšli z minimalno prednostjo, a so domači v drugi tretjini poskrbeli za preobrat. Zadeli so Jeff Carter, Tyler Toffoli in Dwight King, še v istem delu igre je gol za priključek gostvo dosegel Mark Letestu. Zmago Los Angelesa je z dvema zadetkoma v zadnji tretjini potrdil Tanner Pearson. »To ni bila naša najboljša igre. Danes je bil najboljši Carter, Tanner pa je za izid dodal dva gola. Zelo pomembno je, da smo osvojili točki, saj nas zdaj čaka zahtevna serija gostovanj. Naša prednost v tem trenutku je dobra igra z igralcem manj, kar smo pokazali na zadnjih šestih tekmah,« je po zmagi dejal strateg domačih Sutter.

Navijači kingsov domov kljub temu niso odšli povsem brez skrbi, saj se je v drugi tretjini po srečanju z Jamesom Wisniewskim in Timom Erixonom poškodoval njihov ljubljenec Anže Kopitar, ki pa se bo po prvih ocenah trenerja lahko kmalu vrnil, saj naj bi šlo le za udarec. Morda jim bo lahko pomagal že v torek, ko se bo njegovo moštvo odpravilo na vzhod k Philadelphii.

Ob tekmi v mestu angelov je bilo v ligi NHL ponoči na sporedu še pet tekem. Bryan Little je šele v podaljšku zagotovil zmago Winnipegu na tekmi s Coloradom. Chicago je z 2:1 ugnal Ottawo, Vancouver je bil s 4:2 boljši od Washingtona, San Jose pa je v gosteh ugnal Anaheim s 4:1.

Poraz slednjih pomeni, da so se kralji  na drugem mestu pacifiške skupine Anaheimu približali zgolj na točko zaostanka.

Vrhunci s srečanja Los Angeles - Columbus

Liga NHL, rezultati

Winnipeg Jets - Colorado Avalanche 2:1 (podaljšek)

3. Dallas Stars 8 4 2 2 29:29 10
4. Minnesota Wild 6 4 2 0 19:6 8
5. St. Louis Blues 7 3 3 1 16:15 7
6. Colorado Avalanche 9 2 4 3 20:29 7
7. Winnipeg Jets 8 3 5 0 15:21 6