Zmaji desetič zapored na kolenih

Od hokejistov Telemacha Olimpije je bila v Tivoliju prepričljivejša vodilna zasedba lige EBEL iz Salzburga (2:5).

30. oktober 2015 23.25
lvu-Hokej
J. P., Delo.si

Ljubljana - Hokejisti Telemacha Olimpije so želeli niz devetih zaporednih porazov v ligi EBEL, kar je bil izenačen klubski črn rekord, prekiniti pred domačimi navijači v obračunu z vodilno zasedbo Salzburga, ki pa ni dovolila presenečenja in je pričakovano zmagala s 5:2. Še tri dni, pa bo ljubljanski »zmagovalni post« trajal že cel mesec.

Med vratnice se je pri zmajih vrnil prej poškodovani Olivier Roy, zato pa nemški strokovnjak Fabian Dahlem ni mogel računati na prvega strelca Žigo Pešuta. V uvodnem delu kakovostna razlika med moštvoma še niti ni prišla toliko do izraza, gostje so resda nevarneje ogrožali tekmečeva vrata, med strelce pa se je vpisal le Marco Brucker.

Za izenačenje je ob številčni premoči na ledu, na klop za kaznovane je moral Brian Fahey, poskrbel 33-letni avstrijski veteran Roland Kaspitz, odtlej pa se je domača ladja začela potapljati. Najprej jo je v začetku četrte minute drugega dela prerešetal Brett Sterling, nato pa je v razmaku zgolj 26 sekund dvakrat zadel še Alexander Cijan in dvomov o zmagovalcu je bilo konec.

Resda je hitro odgovoril Andrej Hebar, ki je zdaj s sedmimi goli in petimi asistencami sam najučinkovitejši Olimpijin mož v tej sezoni EBEL, bliže pa domači niso mogli priti. Piko na »i« je pet minut in pol pred zadnjim piskom sirene pritisnil Ben Walter, ko so imeli Rdeči biki na ledu številčno premoč. Naposled je bil rezultatski razkorak skoraj večji kot razlika v sproženih strelih v okvir vrat (28:33).

Ljubljančane v nedeljskem dvoboju 18. kola, zadnjem pred reprezentančnim premorom, pod Rožnikom čaka zasedba VSV, pri kateri si je več kot desetletje kruh služil tudi Kaspitz.

Telemach Olimpija : Red Bull Salzburg 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Dvorana Tivoli, gledalcev 800, sodniki Babić (Avs), Gebei (Mad, oba glavna), Hribar, Zgonc (oba Slo).

Strelci: 0:1 - Brucker (Kutlak, Viveiros, 8.), 1:1 - Kaspitz (Scholz, Ropret, 15./PP1), 1:2 - Sterling (Komarek, Hughes, 24.), 1:3 - Cijan (Ledin, Kutlak, 38.), 1:4 - Cijan (Komarek, Jakubitzka, 39.), 2:4 - Hebar (Koblar, Selan, 40.), 2:5 - Walter (Connelly, Duncan, 55./PP1).

Kazenske minute: Telemach Olimpija 14, Red Bull Salzburg 14.