Baloh postal svetovni prvak v 24-urnem kronometru

Slovenski ultramaratonski kolesar Marko Baloh je v ZDA dosegel zares odmeven rezultat.

15. november 2015 17.53
G. L., Delo.si

San Diego - Slovenski ultramaratonski kolesar Marko Baloh je v kalifornijskem Borrego Springsu osvojil naslov svetovnega prvaka v 24-urni vožnji na čas. 48-letni Ljubljančan je 502,1 milje oziroma 808 kilometrov prevozil v 23:52:18,2 ure.

Drugo mesto je osvojil Danec Peter Sandholt, ki je zaostal slabih pet minut in pol, prevozil pa je 496,8 milje. Preizkušnja v Borregou Springsu je bila zadnja od velikih preizkušenj svetovnega pokala UMCA (Ultra Marathon Cycling Association).

Konkurenca je bila nekoliko okrnjena, saj od najboljših na štartu ni bilo Švicarja Christopherja Strasserja, trikratnega zmagovalce dirke RAAM, ki se je oktobra poškodoval v prometni nesreči in je trenutno na rehabilitaciji. Manjkal je tudi zmagovalec v 24-urnem kronometru, Britanec Chris Hopkinson, ki je sezono že končal.