Bole tretji na dirki Trofeo Laigueglia

Kolesar Grega Bole je na enodnevni dirki v Ligurii potrdil odlično formo in končal na tretjem mestu.

14. februar 2016 17.15
14. februar 2016 17.29
bole
M. Ž.
M. Ž.

Liguria - Slovenski kolesar Grega Bole je na enodnevni dirki Trofeo Laigueglia v Ligurii končal na visokem tretjem mestu.

Bole, član ekipe Nippo-Vini Fantini, je na 192,5 kilometra dolgi dirki zaostal le za Italijanoma Sonnyjem Colbrellijem in Andreo Fedijem, ki je prvič v karieri slavil na tej dirki.

Za Gregorja Boleta je tretje mesto potrditev odlične forme in druga vidnejša uvrstitev v tednu dni, potem ko je preteklo nedeljo zmagal na dirki Costa degli Etruschi. Na dirki v Ligurii je sodeloval tudi Jan Polanc (Lampre) in z zaostankom 66 sekund zasedel 13. mesto.

Kolesarji so se merili tudi na klasiki v Almerii, ki so jo morali prireditelji zaradi močnega vetra občutno skrajšati. Zmagal je Avstralec Leigh Howard (IAM Cycling) pred Rusom Aleksejem Catevičem (Katjuša) in Latvijcem Aleksejsom Saramontinsom (IAM Cycling). Slovenski predstavnik Borut Božič (Cofidis) je zasedel 56. mesto (+1:34).