Brajkovič v slogu prejšnjih dveh etap

Tretjo etapo 21. izvedbe kolesarske dirke po Langkawiju je dobil Brajkovičev moštveni kolega John Murphy.

27. februar 2016 01.04

Kuala Sangsar - Slovenski kolesar Jani Brajkovič, član ameriškega moštva UnitedHealthCare, je tudi najkrajšo, zgolj 107 kilometrov dolgo tretjo etapo 21. izvedbe dirke po malezijskem otočju Langkawi končal v slogu prejšnjih dveh in zasedel 26. mesto, ciljno črto pa je prečkal v glavnini in v času zmagovalca. V skupnem seštevku je pridobil tri mesta in je zdaj na robu dvajseterice, za vodilnim pa zaostaja 22 sekund.

Tretjo etapo je sicer dobil njegov prekaljeni moštveni kolega, 31-letni John Murphy, za katerega je bila to že druga letošnja etapna zmaga, prve se je veselil pred tedni na avstralski preizkušnji Herald Sun. V ciljnem šprintu je tokrat odbil napad dveh Italijanov, Francesca Chicchija (Androni Giocatolli) in Jakuba Mareczka (Southeast-Venezuela), peto mesto pa je zasedel njun rojak pri Astani Andrea Guardini, ki je zadržal skupno vodstvo, pred Andreo Palinijem (Skydive-Al Ahli) ima dve sekundi naskoka, na tretje mesto se je z etapno zmago povzpel Murphy, ki zamuja šest sekund. Jutri udeležence čaka edini hribovski izziv, 129,4 kilometra dolga preizkušnja med Ipohom in Cameron Highlands.