Coppi&Bartali: Bole v tretji etapi 16.

V tretji etapi italijanske dirke Coppi&Bartali je bil med slovenskimi kolesarji najboljši Grega Bole.

28. marec 2015 19.48
SLOVENIJA,PTUJ,27.6.2010.DRZAVNO PRVENSTVO KOLESARJI.NA SLIKI GREGA BOLE.FOTO LJUBO VUKELIČ/DELO/
Š. Ro., Delo.si, STA
Bologna - Tretjo etapo kolesarske dirke Coppi&Bartali je odločil skupinski šprint. V njem so se najbolj izkazali domači kolesarji, Italijani so zasedli prva štiri mesta. Najboljši je bil Francesco Chicchi (Androni Giocattoli) pred Manuelom Bellettijem in Danielejem Collijem.

Od številnega slovenskega zastopstva je bil s 16. mestom najboljši Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice), trenutno med nastopajočimi najboljši na lestvici Mednarodne kolesarske zveze, še dve mesti pred njim je bil hrvaški kolesar Adrie Mobila Josip Rumac.

V glavnini so v cilj prišli Jon Božič, Kristjan Fajt, Domen Novak, Klemen Štimulak, Primož Roglič, (vsi Adria Mobil) in Uroš Repše (Meridiana Kamen), nekoliko je zaostal Jure Golčer (Simplon Wels).

V skupnem seštevku vodi Britanec Ben Swift (Sky), ki ima 41 sekund prednosti pred Hrvatom Matijo Kvasino. Od Slovencev je najboljši Novak, z zaostankom treh minut in 46 sekund zaseda 21. mesto.

Dirka se bo končala v nedeljo, in sicer z zahtevno etapo, ki lahko premeša skupni vrstni red.